SENA

Hey! Sena ben.

Hayatimin her anında var olan spor yolculuğumu kendimi en çok değiştirebildiğim, en büyük tutkuyu hissettiğim fitness ile devam ettiriyorum ve 3 senedir bilfiil gerçekleştirdiğim Online Koçluk ile insanların hayatına spor, sağlık ve muhteşem değişimler katıyorum!

Öğretmen Lisesi mezunu olmanın en tatlı yararlarından biri de aldığım formasyon eğitimi. Bununla karsımdakinin dünyasına nasıl ulaşacağımı ve iletişimi nasıl güçlü temeller üzerine kuracağımı çok iyi biliyorum.
Lisede aldığım formasyonu, üniversitede aldığım Acsth ICF Life Coaching, Yaşam Koçluğu eğitimim ile muhteşem şekilde güçlendirdim ve “Profesyonel Yasam Koçu “ unvanını ismimin önüne ekledim!

Ayni süreçte, akademik bilgimi daha da derinleştirmek ve uluslararası geçerliliğe sahip antrenörlük belgemi almak için The European Register of Exercise Professionals’a Blue Vision Fitness Academy aracılığı ile başvurdum, eğitimini aldım ve yazılı/sözlü ve fonksiyonel sınavlarını basari ile tamamladıktan sonra “EREPS sertifikali Kişisel Spor Antrenörü” unvanına da hak kazanmış oldum.

2017 yılının Eylül ayında, Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde Junior Bikini +166 Türkiye Şampiyonu oldum ve Milli Takıma seçildim!
İsmimin önüne konan unvanlardan en gururla taşıdığım “Milli Sporcu” olmuş oldu böylelikle:). Bir başkasının üzerinde gördüğüm her seferde Allah’ım bana da nasip et diye gözlerim dolu dolu dua ettiğim milli formayı ben de giymiştim artık! Aynı dönem içerisinde Adidas ve BigJoySports sporcusu da oldum.

Bu arada, İstanbul Teknik Üniversitesi / Endüstri Mühendisliği 4.sinif öğrencisiyim. Çok isteyerek, çok çalışarak, çok sabrederek girdiğim okulumu çok seviyorum ve orada okuyabildiğim için çok mutluyum, İTÜ ekolunu yasayabildiğim için çok şanslı hissediyorum!

Gerçekten isteyerek ölüme çare olabilmek dışında her şeyi başarabileceğimizi kalpten inanıyorum.
Zira ben skolyozumu geriletecek mucizevi gücü kendimde bulabildiysem, değişimi kalbinden isteyen herkesin yapabileceğini adim gibi biliyorum! Çünkü en büyük çocukluk travmamda, skolyozumla kifozum belli olmasın diye giydiğim bol kıyafetlerim ve asla toplamadığım saclarım var. Ve ben sırtım tamamen açıkken, saçlarımı topluyorum. Ve ben üstümde vücudumu örtebilecek bol kıyafetlerim yokken, yüzlerce kişinin önünde Türkiye Şampiyonluğu kupamı kaldırıyorum!

 

ALİCAN

1993 yilinin Mayis ayinda Istanbul’da doğdu. Özdemir Sabancı Emirgan Anadolu Lisesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, IFA İstanbul Fitness Academy mezunu ve Haliç Üniversitesi öğrencisi.
Küçük yaşlardan itibaren müzikle çok fazla içice idi ve müzik eğitimi olmamasına rağmen birçok vurmalı çalgıyı çalabilme yeteneğine sahipti. Lise döneminde bu yeteneğini daha da geliştirmek için Taksim Tünel’deki Davulcu davul okulunda eğitim almaya başladı. Kısa surede gelişim gösterip okulun eğitmen kadrosuna girdi. Uzun sure eğitmenlik yaptı. Ardından İstanbul Aydin Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü burslu kazanıp Davulcu’dan ayrıldı ve aynı donemde spor hayatına giriş yaptı. Aydın Üniversitesinden derece ile mezun olduktan sonra üniversite sınavına tekrar girerek Haliç Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünü burslu olarak kazandı. Birçok akademik yayın üzerinde fitness ve vücut geliştirme hakkında araştırmalar yapıp, yabancı dilden kendi diline çevirdi ve bunları kendi üzerinde deneyimleyip gözlemleyerek kişisel antrenman tekniğini geliştirdi. IFA Academy’nin Personal Training eğitimine katılarak Kişisel Spor Eğitmeni unvanını aldı ve üç senedir Online Koçluk ile insanların gelişimlerine bilimsel araştırmalardaki deneyimlerini aldığı eğitim ile harmanlayarak kendine ait yöntemi ve tarzı ile profesyonel destek sağlıyor.